novinky

OPERATION VIPER - 9.-11.7.2010

Už je to víc než týden, co se naše squadra 506th spolu s částí USMC zůčastnila akce "OPERATION VIPER". Zmije v názvu měla své opodstatnění, jelikož se jednalo o akci zaměřenou především na trénink taktiky, průzkumu okolí, mapování prostoru i aktivit nepřítele a to vše v maximálním utajení bez přímého kontaktu s nepřítelem.

A jak to celé probíhalo??? Náš tým dojel na místo výsadku, které bylo jen několik stovek metrů vzdálené od nepřítele, v pátek po 19té hodině. Podle informací našeho dvojitého agenta právě nepřítel večeřel, možnost prozrazení byla tedy minimální.

Ihned po výsadku jsme dokonale zamaskovali vozy a přemístili se na místo, kde jsme vybudovali naši základnu.

První hlídka vyrazila prozkoumat terén a činnost nepřítele ještě před setměním. Zjistila a zmapovala severní stranu nepřátelské základny včetně a přibližný počet nepřátel. Ten večer to byla prakticky poslední akce a náš tým se ulehl k odpočinku a přípravě na pernou sobotu.

Druhý den akce, sobota, začal vydatnou snídaní a přípravou na průzkum. Po několika minutách naše postavy dokonale splynuly s okolím a my mohli vyrazit „dělat svou práci“. Průzkum vyrazil k nepřátelské základně z jižní strany, jeho cílem bylo dokonale zmapovat jak činnost nepřítele, tak hlavně jednotlivé části jeho základny i místa, o kterých jsme ještě nevěděli. Jednomu z našich členů se také podařilo spojit s dvojitým agentem z nepřátelské základny a získat nové informace. Zbylá část týmu zůstala na základně pro její případnou obranu. Po splnění úkolů jsme se v odpoledních hodinách vrátili na základnu, doplnili jídlo a tekutiny a v činnosti pokračovali až do večera.

Poté, co jsme dali dohromady všechny potřebné informace o nepříteli, bylo na čase je zužitkovat a připravit se na vyvrcholení celé akce. Rozdělili jsme se na 3 týmy po dvou lidech s jasným úkolem – zničit nepřátelskou základnu a všechny její přilehlé objekty. Každý z týmů se vybavil potřebnou dávkou výbušnin a když krajinu pohltila tma, vyrazili jsme do akce.

Nepřítel nás překvapil svou aktivitou. Jeho táborem nepřetržitě chodila hlídka a dokonce vysílal své patroly i do okolí. To nám situaci výrazně zkomplikovalo a celou akci protáhlo až do ranních hodin. Svůj cíl se však podařilo všem týmů splnit a v brzkých ranních hodinách se údolím ozvala řada ohlušujících detonací. Nepřátelská základna se ve stylu „FIRE AND FORGET“ změnila ve vzpomínku. OPERACE VIPER byla úspěšně a bezeztrát ukončena a nás čekal návrat na základnu.

SHRNUTÍ: Byť tato akce proběhla bez jediného výstřelu a o airsoftu jako takovém tedy nebyla řeč, tak z pohledu „military“, taktiky a adrenalinu vydala za mnoho „mega combat airsoft“ bojů. Vše bylo výborně a jednoduše připraveno a následně zrealizováno…jen více takových akcí.

Fotografie naleznete ZDE

EDIT:...málem bych zapomněl na naši tajnou ŠIFRU, kterou nerozlouskla ani pověstná ENIGMA...:-)))

 

SPC. Alex WRIGHT 

Žádné komentáře