novinky

 

 

Krásné vánoční svátky a do nového roku vše nejlepší, pevné zdraví a přesnou mušku přejí svým airsoftovým přátelům i nepřátelům členové 506té moderny ze Zábřeha.

 

Posledni komentare
24.01.2011 12:34:50: Pěkně Alex smiley${1}
V sobotu 11.9.2010 se bude konat trénink se zaměřením na signalizaci podle modelu Rangers a USAREUR.

Další informace na TEAMBOOKU.

 

SPC. Alex WRIGHT

Tak jako každoročně se náš tým zůčastní skvělé vojensko-historické akce s názvem CIHELNA. Pokud chcete vidět naše ksichty "in natura", určitě dojeďte bobejt...

Více informací o akci naleznete ZDE.

Fotografie naleznete ZDE.

 

SPC. Alex WRIGHT

Posledni komentare
22.08.2010 14:22:37: Boží akce. Ostatně jako každý rok. A máme 53 fotek na rajčeti
Tento víkend se někteří z nás zůčastní akce RUTOVIA 2010, tentokrát s přívlastkem NARUŠITEL 2.

Tady je více informací:

- datum akce: Dne 14.8.2009 (sobota)

- předběžný harmonogram akce: 7h až 8h registrace, 8:30-9:00 začátek akce, předběžný konec 16:00 (vše se upřesní přihlášeným na email týden před konáním akce)

- místo konání akce: prostor TTM, bývalá raketová základna ve Frýdku-Místku (mapa samotného prostoru příjde všem zaregistrovaným v "infomailu" před akcí")

- vstupné: 100kč/osoba

 

SPC. Alex WRIGHT

 

V sobotu 30.7.2010 se bude konat trénink se zaměřením na taktiku, pořadovky, zdravovědu a sebeobranu. Vemte si s sebou i barety.

Další informace na TEAMBOOKU.

Fotografie naleznete ZDE.

SPC. Alex WRIGHT

Už je to víc než týden, co se naše squadra 506th spolu s částí USMC zůčastnila akce "OPERATION VIPER". Zmije v názvu měla své opodstatnění, jelikož se jednalo o akci zaměřenou především na trénink taktiky, průzkumu okolí, mapování prostoru i aktivit nepřítele a to vše v maximálním utajení bez přímého kontaktu s nepřítelem.

A jak to celé probíhalo??? Náš tým dojel na místo výsadku, které bylo jen několik stovek metrů vzdálené od nepřítele, v pátek po 19té hodině. Podle informací našeho dvojitého agenta právě nepřítel večeřel, možnost prozrazení byla tedy minimální.

Ihned po výsadku jsme dokonale zamaskovali vozy a přemístili se na místo, kde jsme vybudovali naši základnu.

První hlídka vyrazila prozkoumat terén a činnost nepřítele ještě před setměním. Zjistila a zmapovala severní stranu nepřátelské základny včetně a přibližný počet nepřátel. Ten večer to byla prakticky poslední akce a náš tým se ulehl k odpočinku a přípravě na pernou sobotu.

Druhý den akce, sobota, začal vydatnou snídaní a přípravou na průzkum. Po několika minutách naše postavy dokonale splynuly s okolím a my mohli vyrazit „dělat svou práci“. Průzkum vyrazil k nepřátelské základně z jižní strany, jeho cílem bylo dokonale zmapovat jak činnost nepřítele, tak hlavně jednotlivé části jeho základny i místa, o kterých jsme ještě nevěděli. Jednomu z našich členů se také podařilo spojit s dvojitým agentem z nepřátelské základny a získat nové informace. Zbylá část týmu zůstala na základně pro její případnou obranu. Po splnění úkolů jsme se v odpoledních hodinách vrátili na základnu, doplnili jídlo a tekutiny a v činnosti pokračovali až do večera.

Poté, co jsme dali dohromady všechny potřebné informace o nepříteli, bylo na čase je zužitkovat a připravit se na vyvrcholení celé akce. Rozdělili jsme se na 3 týmy po dvou lidech s jasným úkolem – zničit nepřátelskou základnu a všechny její přilehlé objekty. Každý z týmů se vybavil potřebnou dávkou výbušnin a když krajinu pohltila tma, vyrazili jsme do akce.

Nepřítel nás překvapil svou aktivitou. Jeho táborem nepřetržitě chodila hlídka a dokonce vysílal své patroly i do okolí. To nám situaci výrazně zkomplikovalo a celou akci protáhlo až do ranních hodin. Svůj cíl se však podařilo všem týmů splnit a v brzkých ranních hodinách se údolím ozvala řada ohlušujících detonací. Nepřátelská základna se ve stylu „FIRE AND FORGET“ změnila ve vzpomínku. OPERACE VIPER byla úspěšně a bezeztrát ukončena a nás čekal návrat na základnu.

SHRNUTÍ: Byť tato akce proběhla bez jediného výstřelu a o airsoftu jako takovém tedy nebyla řeč, tak z pohledu „military“, taktiky a adrenalinu vydala za mnoho „mega combat airsoft“ bojů. Vše bylo výborně a jednoduše připraveno a následně zrealizováno…jen více takových akcí.

Fotografie naleznete ZDE

EDIT:...málem bych zapomněl na naši tajnou ŠIFRU, kterou nerozlouskla ani pověstná ENIGMA...:-)))

 

SPC. Alex WRIGHT 

V sekci "PŘÍSNĚ TAJNÉ" je novinka!!! Mrkněte na to!!!
"...v sobotu nad ránem přiletěli vrtulníky s posilami. A jako dárek přivedli dva nepřátelské zvědy, které po cestě k nám zajali. Jeden z nepřátel se pokusil utéct a byl zastřelen. Druhého jsme za asistence Australských kolegů vyslechli. Prozradil nám, že v kopcích se skrývá celý pluk NVA. Na rozkaz velitele, byl zajatec poslán vrtulníkem k výslechu do týlu. V tom se ozvaly první z výstřelů. Zaujali jsme pozice a čekali na nepřítele...."

...toto je krátký výňatek z reportu NAMové 101st, kolem jejíž zbudované základny se celá akce točila...

Část z naší 506th, pár mariňáků a jeden člen 3ID dorazili na smluvené místo v sobotu dopoledne. Tou dobou už US základnu stylem "nas mnogo" dobývaly mraky VC jednotek. My se knim několikrát přidali a vyzkoušeli si, jak to je útočit na výborně bráněnou a zbudovanou základnu...

Odpoledne se scénář ubral směrem k patrole, kde jsme hledali v okolních lesích jednotky US, které byly nuceny jejich základnu opustit. Došlo k několikerému střetu jak v lesích, tak také v opuštěné budově.

Celou akci ukončil velkolepý noční atak US základny plný pyrotechnických vychytávek.

 

Stručné shrnutí: Valley Of Shadows byla masovější airsoftová akce zaměřená na útok a obranu základny. Vyzkoušeli jsme si, jak se "chovat" při takové situaci, kdy nepřítel s rukou na spoušti čeká, až na jeho základnu zaútočíme s několikanásobnou převahou. Vsuvka v podobě patroly byla pěkným zpestřením, ale nesourodost lidí a "nemilitární" chování některých tuto část devalvovalo na nižší úroveň, než jsme zvyklí... 

Fotografie naleznete ZDE a ZDE.

 

SPC. Alex WRIGHT

V sobotu 19.6.2010 se v Zábřežském lomu konal výcvik 101st a 1st Recon.

Fotografie naleznete ZDE.

Je jaro roku 1967. Ze severního Vietnamu se vrací špionážní stíhačka.

Poslední rádiové hlášení: Rytíř volá hrad…rytíř volá hrad…tady hrad jak proběhla křížová výprava…tady rytíř mám maurův skalp…tady hrad o.k. tady jsou souřadnice na přistání ale buď ve střehu Charlie tu někde číhá…tady rytíř o.k.

20 minut poté už se nepodařilo už navázat spojení a letoun zmizel i z radaru.  Byly okamžitě vyslány helikoptéry , aby pročesaly místo možného dopadu. Po několika hodinách hledání se podařilo určit pouze přibližné místo dopadu kam byly další den brzy ráno vyslány jednotky speciálních sil a pěchoty aby zajistily místo dopadu a hlavně aby přinesly špionážní fotky. Jak se podařilo zjistit letoun byl pravděpodobně sestřelen NVA za hranicí jižního Vietnamu. Okolo přibližného místa dopadu se to začalo hemžit silami komunistického severu. Od toho okamžiku se nejednalo o nic jiného než závod s časem.

Akce se koná 5.6.2010 od 9.00 hod poblíž Šumperka. Pro více informací nás kontaktujte na email. 

 

Fotografie naleznete ZDE.

Posledni komentare
16.06.2010 15:43:25: Alex: fotky jsou na Rajčeti
04.06.2010 14:36:32: ...kurvááááá.....smiley ...pořád na zítřek nevím jestli dojedu nebo ne... ...když se ráno neozvu...
04.06.2010 13:33:10: Ty jo. Ty to valíš Alexsmiley${1}
1  
2